הרמת חזה

רקע
אין זה סוד שכל אישה מבקשת להרגיש בנוח עם הגוף שלה ואף נשים רבות מוכנות לערב עזרים חיצוניים על מנת להפיק את המרב מהנתונים הקיימים. מכאן כאשר מדובר באיבר מהותי ובולט כגון חזה, לא מעט נשים מבקשות לעבור הליך הרמת חזה.
צניחת החזה הינה בעיה שכיחה אשר נגרמת על ידי מספר גורמים כולל: הריון, שינויי משקל, גיל, שינויים ארוכי טווח, לאחר ניתוח הגדלת חזה ובעיות התפתחותיות. תיקון כירורגי יכול להביא לשיפור משמעותי במראה ולא פחות חשוב- בהרגשה שלך.

הטכניקות לניתוח הרמת החזה התפתחו מאותן טכניקות של ניתוח הקטנת החזה שבעיקרן- ארגון מחדש של רקמת השד ושל מעטפת העור ובכך לתוצאה של שדיים זקורים, מלאים ובעלי מראה טבעי אשר מעניקים מראה צעיר ורענן אשר מעלים את הביטחון העצמי ומוסיפים חן ונשיות לחזות הכללית.
בעשור האחרון נערך שינוי מהותי בביצוע הניתוח וכיום השיטות המודרניות מאפשרות ניתוח קל וברוב המקרים- ללא הופעת צלקת רוחבית מתחת לשדכפי שהיה נהוג בעבר
בניתוח זה ניתן בנוסף להקטין את היקף העטרה (העור הכהה שמסביב לפטמה) ובנוסף בשל ירידת הנפח בשד כפי שמתרחש לאחר הריון או ירידה במשקל ניתן להוסיף שתל סיליקון אשר יתנו לשדיים מראה צעיר מורם ומוצק.

הוספה של שתל סיליקון בניתוח הרמת החזה מיועד לאותן נשים אשר סובלות מצניחה של רקמת השד ואינן מרוצות מנפח השד שלהן (נפח קטן מדי) .
שיטת הניתוח להרמת חזה מותאמת אישית למבנה השדיים של כל אישה ולשינויים שעברו עליהם במהלך השנים.

מספר עובדות חשובות
מוטב לעשות ניתוח להרמת חזה לאחר שהאישה סיימה להביא לעולם ילדים ובשום שלב אין לטעות שמדובר בהליך רפואי, אלא מדובר בהליך כירורגי אשר נעשה אך ורק מטעמי אסתטיקה. 
לא כל חזה שנראה נפול אכן מצדיק ניתוח הרמת חזה, ועל כן השיטה הנפוצה ביותר על מנת לקבוע האם אכן מדובר בחזה נפול, היא לבחון את היחס של הפטמה אל מול הקפל התת שדי. ברגע שנמצא שהפטמה יותר נמוכה מהמיקום בו השד נוגע בחזה, הרי שניתן להסיק שמדובר בסיטואציה של שד נפול.

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ? מלאו את הפרטים ומיד נחזור:

למי מיועד ניתוח הרמת חזה?
ניתוח הרמת חזה מיועד לנשים עם שד נפול. ההגדרה של שד נפול הינה לפי גובה הפטמה ביחס לקפל התת שדי, מצב אופטימלי הינו מצב בו הפטמה נמצאת באותו הקו של הקפל התת שדי או מעליו.
הרוב המוחלט של המטופלות שמגיעות בבקשה להרמת חזה הינם אחת משלוש קבוצות- אלו שייהנו מניתוח הרמת חזה, אלו שייהנו מניתוח הרמת חזה עם שתל ואלו שייהנו מניתוח הקטנת חזה.
בדיקת איכות העור, כמות העור ביחס למסה/כמות של רקמת השד והפיזור האנטומי של רקמת השד הם אלו שיכתיבו את סוג הניתוח.
ניתוח הרמת חזה "קלאסי" (ללא תוספת שתל) – מתאים לאלו עם שד נפול, אך בגודל ומלאות פרופורציונלית לגוף, בשילוב עודף עור קטן עד בינוני ועם איכות עור טובה.
במידה ואינך מרוצה ממראה השד-מרגישה שהשד נפול, מרוקן, איבד מצורתו, מומלץ להגיע לפגישת ייעוץ אצל ד"ר גל אור ולקבל הסבר ואפשרויות לתיקון.

מקבלים החלטה השלב הבא
לאחר שתקבלי החלטה אישית, יש להיפגש עם מנתח פלסטי בעל רזומה חיובי. רופא איכותי יבדוק בעצמו האם המצב מצדיק ניתוח ובהנחה ותינתן הסכמתו, יש לעבור אל שלב תיאום הציפיות, כאשר על המנתח להעניק הסבר מפורט הן אודות התהליך והסיכונים הכרוכים והן אודות התוצאות להן ריאלי לצפות.
 
התאמת ציפיות
תאום ציפיות הינו עניין משמעותי ומהותי בפגישה הטרום ניתוחית.
ישנן מספר דרכים להרמת חזה וכל מנתח פלסטי בוחר את שיטת הניתוח המועדפת עליו על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר עם מינימום צלקות
בביקור הראשון חשוב לדון באופן מפורט על ציפיותיך מהניתוח, חשוב שתהיה הבנה והסכמה בינך לבין המנתח לגבי התוצאה הצפויהההחלטה על סוג הניתוח מתקבלת ע"י ד"ר גל אור בהתאם לממצאי בדיקת השד. ממצאים אלה מבוססים על מדידות של השדיים וכן על מצב ואיכות העור.
בשיחה הטרום ניתוחית נתאר את ההיגיון העומד מאחורי הטכניקה הניתוחית המתאימה לך, היתרונות והחסרונות וכמובן את הצלקות הצפויות.

לקראת הניתוח
אין מדובר בניתוח שנעשה מעכשיו לעכשיו, יש לבצע בדיקות דם ובמקרים מסוימים- ממוגרפיה בדיקות אק"ג וצילום חזה (תלוי בכול סיטואציה). עוד חשוב לציין כי לפני הניתוח נשים מעשנות נדרשות לקחת הפסקה ואף לחדול משימוש בכדורים לדילול הדם (כגון קומדין או אספירין). מה עוד ראוי לדעת? שאין לעבור את הניתוח אם חולים, אין לאכול ארוחה משמעותית לפני הניתוח וכשמונה שעות לפני הניתוח עצמו יש לצום.
באם התבקשת לעבור בדיקות רפואיות כלשהןאנא גשי לרופא הקופה עם ההפניה,, והוא ידאג לצייד אותך בטופס המתאים.

ביום הניתוח:
*הקפידי על צום מלא כ – 6 שעות לפני הניתוח. (ללא מזוןשתייהואף לא מסטיק או סוכרייה.
*דאגי להצטייד ב: חזיית הספורטחולצה רפויה הנרכסת קדימהכלי רחצהוכמובן – תוצאות הבדיקות.
*רצוי להשאיר בבית תכשיטים וחפצי ערך
*אנא הקפידי להגיע לחדר הניתוח שעה לפני המועד שנקבעבשעה הזותיפגשי עם הרופא המרדים  ותיבדקי ע"י האחות.  
לאחר מכן תפגשי שוב עם הרופא המנתח לצורך צילוםסימון ושיחה נוספתבמידה ונשארו לך ולבני משפחתך שאלות פתוחות או דגשים חשובים שלא נאמרוזה הזמן להפנותם למנתח.
*מומלץלרכוש מאתנו חזייה מיוחדת אותה תלבשי במהלך החודש הקרוב.
 עלות חזייה זו – 230 כמובןבאפשרותךלרכוש מבעוד מועדחזיית ספורטולהביא אתך.
 
לאחר הניתוח:
מהניתוח את מתעוררת עם חזיית הספורט וחבישה, לאחר כ-45 דקות בחדר התאוששות את מועברת לחדרי מנוחההשחרור מתבצע בד"כ באותו היוםאז נפגשים עם ד"ר גל אורמסתכלים יחד על החזה החדש ומקבלים הסבר על ההמשך.
לאחר הניתוח יעבור מעט זמן לפני שניתן יהיה ליהנות מהתוצאות הרצויות ועל כן אספנו עבורכן מגוון עובדות להן מוטב להיות מודעים בימים הראשונים שלאחר הניתוח:

  • המקום בו יש תפרים עשוי להיראות נפוח ואדום.
  • בכל אזור החזה ובאזור התפרים בפרט נהוג לחוש מיחושים. עם זאת אין מדובר בעוצמת כאב גבוהה, ומי שתיקח משככי כאבים סטנדרטים עשויה לחוש הקלה רבה.
  • בתקופה הראשונה שבתום הניתוח ניתן לסבול מעור יבש, בעיה שניתן לפתור באמצעות קרמי לחות.
  • אם הניתוח שילב הליך הקטנה או הגדלת חזה, לרוב יעלה הצורך להישאר לילה עבור מעקב.
  • בימים הראשונים שלאחר הניתוח יש לעטות תחבושת אלסטית, וכעבור מספר ימים יש ללבוש חזיית ספורט לכל אורך היום – כולל הלילה.
  • ניתן מהר מאוד לחזור לפעילות שגרתית, אך במשך חודש ימים יש להימנע מפעילות גופנית מאומצת.

סיבוכים אפשריים
למרות שברוב המוחלט של המקרים יש תוצאה אסתטית משביעת רצון (שדיים בעלי מיקום גבוה וחטוב יותר), ישנם סיבוכים שעלולים לחייב הליכים משלימים. אלה כוללים אובדן פטמות, צלקות בלתי מקובלות, , אכזבות קוסמטיים.
במקרה של סיבוכים אלה, יש לבצע טיפול משני בתיקונים משני לתיקון החסרונות. המטרה העיקרית, עם זאת, היא למנוע כל אלה.